הטיות פועל לָאוּץ

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואאָץ
    ani/ata/huatz
  • אני/את/היאאָצָה
    ani/at/hiatza
  • אנחנו/אתם/הןאָצִים
    anakhnu/atem/henatzim
  • נחנו/אתן/הןאָצוֹת
    נחנו/aten/henatzot

Past

  • אניאַצְתִּי
    aniatzti
  • אתהאַצְתָּ
    ataatzta
  • אתאַצְתְּ
    atatzt
  • הואאָץ
    huatz
  • היאאָצָה
    hiatza
  • אנחנואַצְנוּ
    anakhnuatznu
  • אתםאַצְתֶּם
    atematztem
  • אתןאַצְתֶּן
    atenatzten
  • הםאָצוּ
    hematzu
  • הןאָצוּ
    henatzu

Future

  • אניאָאוּץ
    ania'utz
  • אתהתָּאוּץ
    atata'utz
  • אתתָּאוּצִי
    atta'utzi
  • הואיָאוּץ
    huya'utz
  • היאתָּאוּץ
    hita'utz
  • אנחנונָאוּץ
    anakhnuna'utz
  • אתםתָּאוּצוּ
    atemta'utzu
  • אתןתָּאוּצוּ/תְּאוּצֶינָה/תָּאוֹצְנָה/תָּאֹצְנָה
    atenta'utzu/te'utzeyna/ta'otzna/ta'otzna
  • הםיָאוּצוּ
    hemya'utzu
  • הןיָאוּצוּ/תָּאוֹצְנָה/תְּאוּצֶינָה/תָּאוֹצְנָה
    henya'utzu/ta'otzna/te'utzeyna/ta'otzna

Imperative

  • אתהאוּץ
    atautz
  • אתאוּצִי
    atutzi
  • אתםאוּצוּ
    atemutzu
  • אתןאוּצוּ/אוּצֶינָה/אוֹצְנָה/אֹצְנָה
    atenutzu/utzeyna/otzna/otzna

Passive Participle

    Infinitive

    • לָאוּץ
      la'utz
    פרסום
    הטיות הפועל לָאוּץ בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לָאוּץ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לָרוּץ, לָקוּם, לָתוּר
    פרסום