הטיות פועל לָבוֹא

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואבָּא
    ani/ata/huba
  • אני/את/היאבָּאָה
    ani/at/hiba'a
  • אנחנו/אתם/הןבָּאִים
    anakhnu/atem/henba'im
  • נחנו/אתן/הןבָּאוֹת
    נחנו/aten/henba'ot

Past

  • אניבָּאתִי
    anibati
  • אתהבָּאתָ
    atabata
  • אתבָּאת
    atbat
  • הואבָּא
    huba
  • היאבָּאָה
    hiba'a
  • אנחנובָּאנוּ
    anakhnubanu
  • אתםבָּאתֶם
    atembatem
  • אתןבָּאתֶן
    atenbaten
  • הםבָּאוּ
    hemba'u
  • הןבָּאוּ
    henba'u

Future

  • אניאָבוֹא
    aniavo
  • אתהתָּבוֹא
    atatavo
  • אתתָּבוֹאִי
    attavo'i
  • הואיָבוֹא
    huyavo
  • היאתָּבוֹא
    hitavo
  • אנחנונָבוֹא
    anakhnunavo
  • אתםתָּבוֹאוּ
    atemtavo'u
  • אתןתָּבוֹאוּ/תָּבוֹאנָה/תָּבוֹאֶינָה/תָּבֹאנָה
    atentavo'u/tavona/tavo'eyna/tavona
  • הםיָבוֹאוּ
    hemyavo'u
  • הןיָבוֹאוּ/תָּבוֹאנָה/תָּבוֹאֶינָה/תָּבֹאנָה
    henyavo'u/tavona/tavo'eyna/tavona

Imperative

  • אתהבּוֹא
    atabo
  • אתבּוֹאִי
    atbo'i
  • אתםבּוֹאוּ
    atembo'u
  • אתןבּוֹאוּ/בּוֹאנָה/בּוֹאֶינָה/בֹּאנָה
    atenbo'u/bona/bo'eyna/bona

Passive Participle

    Infinitive

    • לָבוֹא
      lavo
    פרסום
    הטיות הפועל לָבוֹא בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לָבוֹא", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פרסום