הטיות פועל לָלֶכֶת

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואהוֹלֵךְ
    ani/ata/huholekh
  • אני/את/היאהוֹלֶכֶת
    ani/at/hiholekhet
  • אנחנו/אתם/הןהוֹלְכִים
    anakhnu/atem/henholkhim
  • נחנו/אתן/הןהוֹלְכוֹת
    נחנו/aten/henholkhot

Past

  • אניהָלַכְתִּי
    anihalakhti
  • אתההָלַכְתָּ
    atahalakhta
  • אתהָלַכְתְּ
    athalakht
  • הואהָלַךְ
    huhalakh
  • היאהָלְכָה
    hihalkha
  • אנחנוהָלַכְנוּ
    anakhnuhalakhnu
  • אתםהְלַכְתֶּם
    atemhelakhtem
  • אתןהְלַכְתֶּן
    atenhelakhten
  • הםהָלְכוּ
    hemhalkhu
  • הןהָלְכוּ
    henhalkhu

Future

  • אניאֵלֵּךְ
    anielekh
  • אתהתֵּלֵּךְ
    atatelekh
  • אתתֵּלְּכִי
    attelkhi
  • הואיֵלֵּךְ
    huyelekh
  • היאתֵּלֵּךְ
    hitelekh
  • אנחנונֵלֵּךְ
    anakhnunelekh
  • אתםתֵּלְּכוּ
    atemtelkhu
  • אתןתֵּלְּכוּ/תֵּלֵּכְנָה/תֵּלַּכְנָה
    atentelkhu/telekhna/telakhna
  • הםיֵלְּכוּ
    hemyelkhu
  • הןתֵּלַּכְנָה/יֵלְּכוּ/תֵּלֵּכְנָה
    hentelakhna/yelkhu/telekhna

Imperative

  • אתהלֵךְ
    atalekh
  • אתלְכִי
    atlekhi
  • אתםלְכוּ
    atemlekhu
  • אתןלְכוּ/לֵכְנָה
    atenlekhu/lekhna

Passive Participle

    Infinitive

    • לָלֶכֶת
      lalekhet
    פרסום
    הטיות הפועל לָלֶכֶת בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לָלֶכֶת", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לָרֶדֶת, לָלֶדֶת, לָשֶׁבֶת
    פרסום