הטיות פועל לָעוּץ

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואעָץ
    ani/ata/huatz
  • אני/את/היאעָצָה
    ani/at/hiatza
  • אנחנו/אתם/הןעָצִים
    anakhnu/atem/henatzim
  • נחנו/אתן/הןעָצוֹת
    נחנו/aten/henatzot

Past

  • אניעַצְתִּי
    aniatzti
  • אתהעַצְתָּ
    ataatzta
  • אתעַצְתְּ
    atatzt
  • הואעָץ
    huatz
  • היאעָצָה
    hiatza
  • אנחנועַצְנוּ
    anakhnuatznu
  • אתםעַצְתֶּם
    atematztem
  • אתןעַצְתֶּן
    atenatzten
  • הםעָצוּ
    hematzu
  • הןעָצוּ
    henatzu

Future

  • אניאָעוּץ
    ania'utz
  • אתהתָּעוּץ
    atata'utz
  • אתתָּעוּצִי
    atta'utzi
  • הואיָעוּץ
    huya'utz
  • היאתָּעוּץ
    hita'utz
  • אנחנונָעוּץ
    anakhnuna'utz
  • אתםתָּעוּצוּ
    atemta'utzu
  • אתןתָּעוּצוּ/תְּעוּצֶינָה/תָּעוֹצְנָה/תָּעֹצְנָה
    atenta'utzu/te'utzeyna/ta'otzna/ta'otzna
  • הםיָעוּצוּ
    hemya'utzu
  • הןתְּעוּצֶינָה/תָּעוֹצְנָה/יָעוּצוּ/תָּעוֹצְנָה
    hente'utzeyna/ta'otzna/ya'utzu/ta'otzna

Imperative

  • אתהעוּץ
    atautz
  • אתעוּצִי
    atutzi
  • אתםעוּצוּ
    atemutzu
  • אתןעוּצֶינָה/עוּצוּ/עוֹצְנָה/עֹצְנָה
    atenutzeyna/utzu/otzna/otzna

Passive Participle

    Infinitive

    • לָעוּץ
      la'utz
    פרסום
    הטיות הפועל לָעוּץ בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לָעוּץ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לָטוּס, לָעוּף, לָחוּשׁ
    פרסום