הטיות פועל לָצוּץ

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואצָץ
    ani/ata/hutzatz
  • אני/את/היאצָצָה
    ani/at/hitzatza
  • אנחנו/אתם/הןצָצִים
    anakhnu/atem/hentzatzim
  • נחנו/אתן/הןצָצוֹת
    נחנו/aten/hentzatzot

Past

  • אניצַצְתִּי
    anitzatzti
  • אתהצַצְתָּ
    atatzatzta
  • אתצַצְתְּ
    attzatzt
  • הואצָץ
    hutzatz
  • היאצָצָה
    hitzatza
  • אנחנוצַצְנוּ
    anakhnutzatznu
  • אתםצַצְתֶּם
    atemtzatztem
  • אתןצַצְתֶּן
    atentzatzten
  • הםצָצוּ
    hemtzatzu
  • הןצָצוּ
    hentzatzu

Future

  • אניאָצוּץ
    aniatzutz
  • אתהתָּצוּץ
    atatatzutz
  • אתתָּצוּצִי
    attatzutzi
  • הואיָצוּץ
    huyatzutz
  • היאתָּצוּץ
    hitatzutz
  • אנחנונָצוּץ
    anakhnunatzutz
  • אתםתָּצוּצוּ
    atemtatzutzu
  • אתןתְּצוּצֶינָה/תָּצוּצוּ/תָּצוֹצְנָה/תָּצֹצְנָה
    atentetzutzeyna/tatzutzu/tatzotzna/tatzotzna
  • הםיָצוּצוּ
    hemyatzutzu
  • הןתְּצוּצֶינָה/תָּצוֹצְנָה/יָצוּצוּ/תָּצוֹצְנָה
    hentetzutzeyna/tatzotzna/yatzutzu/tatzotzna

Imperative

  • אתהצוּץ
    atatzutz
  • אתצוּצִי
    attzutzi
  • אתםצוּצוּ
    atemtzutzu
  • אתןצוּצֶינָה/צוֹצְנָה/צוּצוּ/צֹצְנָה
    atentzutzeyna/tzotzna/tzutzu/tzotzna

Passive Participle

    Infinitive

    • לָצוּץ
      latzutz
    פרסום
    הטיות הפועל לָצוּץ בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לָצוּץ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לָנוּס, לָטוּס
    פרסום