הטיות פועל לָשׁוּט

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואשָׁט
    ani/ata/hushat
  • אני/את/היאשָׁטָה
    ani/at/hishata
  • אנחנו/אתם/הןשָׁטִים
    anakhnu/atem/henshatim
  • נחנו/אתן/הןשָׁטוֹת
    נחנו/aten/henshatot

Past

  • אנישַׁטְתִּי
    anishatti
  • אתהשַׁטְתָּ
    atashatta
  • אתשַׁטְתְּ
    atshatt
  • הואשָׁט
    hushat
  • היאשָׁטָה
    hishata
  • אנחנושַׁטְנוּ
    anakhnushatnu
  • אתםשַׁטְתֶּם
    atemshattem
  • אתןשַׁטְתֶּן
    atenshatten
  • הםשָׁטוּ
    hemshatu
  • הןשָׁטוּ
    henshatu

Future

  • אניאָשׁוּט
    aniashut
  • אתהתָּשׁוּט
    atatashut
  • אתתָּשׁוּטִי
    attashuti
  • הואיָשׁוּט
    huyashut
  • היאתָּשׁוּט
    hitashut
  • אנחנונָשׁוּט
    anakhnunashut
  • אתםתָּשׁוּטוּ
    atemtashutu
  • אתןתָּשׁוּטוּ/תָּשׁוֹטְנָה/תְּשׁוּטֶינָה/תָּשֹׁטְנָה
    atentashutu/tashotna/teshuteyna/tashotna
  • הםיָשׁוּטוּ
    hemyashutu
  • הןיָשׁוּטוּ/תָּשׁוֹטְנָה/תְּשׁוּטֶינָה/תָּשׁוֹטְנָה
    henyashutu/tashotna/teshuteyna/tashotna

Imperative

  • אתהשׁוּט
    atashut
  • אתשׁוּטִי
    atshuti
  • אתםשׁוּטוּ
    atemshutu
  • אתןשׁוּטוּ/שׁוֹטְנָה/שׁוּטֶינָה/שֹׁטְנָה
    atenshutu/shotna/shuteyna/shotna

Passive Participle

    Infinitive

    • לָשׁוּט
      lashut
    פרסום
    הטיות הפועל לָשׁוּט בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לָשׁוּט", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לָקוּם, לָחוּל, לָשׁוּב
    פרסום