הטיות פועל לָשֵׂאת

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואנוֹשֵׂא
    ani/ata/hunose
  • אני/את/היאנוֹשֵׂאת
    ani/at/hinoset
  • אנחנו/אתם/הןנוֹשְׂאִים
    anakhnu/atem/hennos'im
  • נחנו/אתן/הןנוֹשְׂאוֹת
    נחנו/aten/hennos'ot

Past

  • אנינָשָׂאתִי
    aninasati
  • אתהנָשָׂאתָ
    atanasata
  • אתנָשָׂאת
    atnasat
  • הואנָשָׂא
    hunasa
  • היאנָשְׂאָה
    hinas'a
  • אנחנונָשָׂאנוּ
    anakhnunasanu
  • אתםנְשָׂאתֶם
    atemnesatem
  • אתןנְשָׂאתֶן
    atennesaten
  • הםנָשְׂאוּ
    hemnas'u
  • הןנָשְׂאוּ
    hennas'u

Future

  • אניאֶשָּׂא
    aniesa
  • אתהתִּישָּׂא/תִּשָּׂא
    atatisa/tisa
  • אתתִּישְּׂאִי/תִּשְּׂאִי
    attis'i/tis'i
  • הואיִישָּׂא/יִשָּׂא
    huyisa/yisa
  • היאתִּישָּׂא/תִּשָּׂא
    hitisa/tisa
  • אנחנונִישָּׂא/נִשָּׂא
    anakhnunisa/nisa
  • אתםתִּישְּׂאוּ/תִּשְּׂאוּ
    atemtis'u/tis'u
  • אתןתִּישֶּׂאנָה/תִּישְּׂאוּ/תִּשֶּׂאנָה/תִּשְּׂאוּ
    atentisena/tis'u/tisena/tis'u
  • הםיִישְּׂאוּ/יִשְּׂאוּ
    hemyis'u/yis'u
  • הןתִּישֶּׂאנָה/יִישְּׂאוּ/תִּשֶּׂאנָה/יִשְּׂאוּ
    hentisena/yis'u/tisena/yis'u

Imperative

  • אתהשָׂא
    atasa
  • אתשְׂאִי
    atse'i
  • אתםשְׂאוּ
    atemse'u
  • אתןשֶׂאנָה/שְׂאוּ
    atensena/se'u

Passive Participle

  • אני/אתה/הואנָשׂוּא
    ani/ata/hunasu
  • אני/את/היאנְשׂוּאָה
    ani/at/hinesu'a
  • אנחנו/אתם/הןנְשׂוּאִים
    anakhnu/atem/hennesu'im
  • נחנו/אתן/הןנְשׂוּאוֹת
    נחנו/aten/hennesu'ot

Infinitive

  • לָשֵׂאת
    laset
פרסום
הטיות הפועל לָשֵׂאת בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לָשֵׂאת", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פרסום