הטיות פועל לָתֵת

X
הטה

בניין קל

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואנוֹתֵן
    ani/ata/hunoten
  • אני/את/היאנוֹתֶנֶת
    ani/at/hinotenet
  • אנחנו/אתם/הןנוֹתְנִים
    anakhnu/atem/hennotnim
  • נחנו/אתן/הןנוֹתְנוֹת
    נחנו/aten/hennotnot

Past

  • אנינָתַתִּי
    aninatati
  • אתהנָתַתָּ
    atanatata
  • אתנָתַתְּ
    atnatat
  • הואנָתַן
    hunatan
  • היאנָתְנָה
    hinatna
  • אנחנונָתַנּוּ
    anakhnunatanu
  • אתםנְתַתֶּם
    atemnetatem
  • אתןנְתַתֶּן
    atennetaten
  • הםנָתְנוּ
    hemnatnu
  • הןנָתְנוּ
    hennatnu

Future

  • אניאֶתֵּן
    anieten
  • אתהתִּיתֵּן/תִּתֵּן
    atatiten/titen
  • אתתִּיתְּנִי/תִּתְּנִי
    attitni/titni
  • הואיִיתֵּן/יִתֵּן
    huyiten/yiten
  • היאתִּיתֵּן/תִּתֵּן
    hititen/titen
  • אנחנונִיתֵּן/נִתֵּן
    anakhnuniten/niten
  • אתםתִּיתְּנוּ/תִּתְּנוּ
    atemtitnu/titnu
  • אתןתִּיתֵּנָּה/תִּיתְּנוּ/תִּתְּנוּ/תִּתֵּנָּה
    atentitena/titnu/titnu/titena
  • הםיִיתְּנוּ/יִתְּנוּ
    hemyitnu/yitnu
  • הןתִּיתֵּנָּה/יִיתְּנוּ/תִּתֵּנָּה/יִתְּנוּ
    hentitena/yitnu/titena/yitnu

Imperative

  • אתהתֵּן
    ataten
  • אתתְּנִי
    attni
  • אתםתְּנוּ
    atemtnu
  • אתןתֵּנָּה/תְּנוּ
    atentena/tnu

Passive Participle

  • אני/אתה/הואנָתוּן
    ani/ata/hunatun
  • אני/את/היאנְתוּנָה
    ani/at/hinetuna
  • אנחנו/אתם/הןנְתוּנִים
    anakhnu/atem/hennetunim
  • נחנו/אתן/הןנְתוּנוֹת
    נחנו/aten/hennetunot

Infinitive

  • לָתֵת
    latet
פרסום
הטיות הפועל לָתֵת בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לָתֵת", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פרסום