הטיות פועל נשבר

X
הטה

Binyan qal (also known as binyan pa’al) is the most common binyan. It does not have any prefix in past or present tenses, and there is no pattern to the meaning of verbs in this binyan

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואשׁוֹבֵר
    ani/ata/hushover
  • אני/את/היאשׁוֹבֶרֶת
    ani/at/hishoveret
  • אנחנו/אתם/הןשׁוֹבְרִים
    anakhnu/atem/henshovrim
  • נחנו/אתן/הןשׁוֹבְרוֹת
    נחנו/aten/henshovrot

Past

  • אנישָׁבַרְתִּי
    anishavarti
  • אתהשָׁבַרְתָּ
    atashavarta
  • אתשָׁבַרְתְּ
    atshavart
  • הואשָׁבַר
    hushavar
  • היאשָׁבְרָה
    hishavra
  • אנחנושָׁבַרְנוּ
    anakhnushavarnu
  • אתםשְׁבַרְתֶּם
    atemshvartem
  • אתןשְׁבַרְתֶּן
    atenshvarten
  • הםשָׁבְרוּ
    hemshavru
  • הןשָׁבְרוּ
    henshavru

Future

  • אניאֶשְׁבּוֹר/אֶשְׁבֹּר
    anieshbor/eshbor
  • אתהתִּשְׁבּוֹר/תִּשְׁבֹּר
    atatishbor/tishbor
  • אתתִּשְׁבְּרִי
    attishberi
  • הואיִשְׁבּוֹר/יִשְׁבֹּר
    huyishbor/yishbor
  • היאתִּשְׁבּוֹר/תִּשְׁבֹּר
    hitishbor/tishbor
  • אנחנונִשְׁבּוֹר/נִשְׁבֹּר
    anakhnunishbor/nishbor
  • אתםתִּשְׁבְּרוּ
    atemtishberu
  • אתןתִּשְׁבּוֹרְנָה/תִּשְׁבְּרוּ/תִּשְׁבֹּרְנָה
    atentishborna/tishberu/tishborna
  • הםיִשְׁבְּרוּ
    hemyishberu
  • הןיִשְׁבְּרוּ/תִּשְׁבּוֹרְנָה/תִּשְׁבֹּרְנָה
    henyishberu/tishborna/tishborna

Imperative

  • אתהשְׁבוֹר/שְׁבֹר
    atashvor/shvor
  • אתשִׁבְרִי
    atshivri
  • אתםשִׁבְרוּ
    atemshivru
  • אתןשִׁבְרוּ/שְׁבוֹרְנָה/שְׁבֹרְנָה
    atenshivru/shvorna/shvorna

Passive Participle

  • אני/אתה/הואשָׁבוּר
    ani/ata/hushavur
  • אני/את/היאשְׁבוּרָה
    ani/at/hishvura
  • אנחנו/אתם/הןשְׁבוּרִים
    anakhnu/atem/henshvurim
  • נחנו/אתן/הןשְׁבוּרוֹת
    נחנו/aten/henshvurot

Infinitive

  • לִשְׁבּוֹר/לִשְׁבֹּר
    lishbor/lishbor
פרסום
הטיות הפועל נשבר בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "נשבר", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פעלים דומים בעברית: לִשְׁלוֹף, לִגְרוֹר, לִדְפּוֹק
פרסום