הטיות פועל עֻוַּת

X
הטה

בניין פועל

Binyan pu’al is the passive counterpart of binyan pi’el. For example, חֻנַּךְ 'he was educated' is derived from חִנֵּךְ 'he educated'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְעוּוָּת/מְעֻוָּת
    ani/ata/hume'uvat/me'uvat
  • אני/את/היאמְעוּוֶּתֶת/מְעֻוֶּתֶת
    ani/at/hime'uvetet/me'uvetet
  • אנחנו/אתם/הןמְעוּוָּתִים/מְעֻוָּתִים
    anakhnu/atem/henme'uvatim/me'uvatim
  • נחנו/אתן/הןמְעוּוָּתוֹת/מְעֻוָּתוֹת
    נחנו/aten/henme'uvatot/me'uvatot

Past

  • אניעוּוַּתִּי/עֻוַּתִּי
    aniuvati/uvati
  • אתהעוּוַּתָּ/עֻוַּתָּ
    atauvata/uvata
  • אתעוּוַּתְּ/עֻוַּתְּ
    atuvat/uvat
  • הואעֻוַּת/עוּוַּת
    huuvat/uvat
  • היאעוּוְּתָה/עֻוְּתָה
    hiuvta/uvta
  • אנחנועוּוַּתְנוּ/עֻוַּתְנוּ
    anakhnuuvatnu/uvatnu
  • אתםעוּוַּתֶּם/עֻוַּתֶּם
    atemuvatem/uvatem
  • אתןעוּוַּתֶּן/עֻוַּתֶּן
    atenuvaten/uvaten
  • הםעוּוְּתוּ/עֻוְּתוּ
    hemuvtu/uvtu
  • הןעוּוְּתוּ/עֻוְּתוּ
    henuvtu/uvtu

Future

  • אניאֲעוּוַּת/אֲעֻוַּת
    ania'uvat/a'uvat
  • אתהתְּעוּוַּת/תְּעֻוַּת
    atate'uvat/te'uvat
  • אתתְּעוּוְּתִי/תְּעֻוְּתִי
    atte'uvti/te'uvti
  • הואיְעוּוַּת/יְעֻוַּת
    huye'uvat/ye'uvat
  • היאתְּעוּוַּת/תְּעֻוַּת
    hite'uvat/te'uvat
  • אנחנונְעוּוַּת/נְעֻוַּת
    anakhnune'uvat/ne'uvat
  • אתםתְּעוּוְּתוּ/תְּעֻוְּתוּ
    atemte'uvtu/te'uvtu
  • אתןתְּעוּוַּתְנָה/תְּעוּוְּתוּ/תְּעֻוַּתְנָה/תְּעֻוְּתוּ
    atente'uvatna/te'uvtu/te'uvatna/te'uvtu
  • הםיְעוּוְּתוּ/יְעֻוְּתוּ
    hemye'uvtu/ye'uvtu
  • הןתְּעוּוַּתְנָה/יְעוּוְּתוּ/יְעֻוְּתוּ/תְּעֻוַּתְנָה
    hente'uvatna/ye'uvtu/ye'uvtu/te'uvatna

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל עֻוַּת בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "עֻוַּת", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: צֻוַּת, זֻפַּת, פֻּחַת
        פרסום