הטיות פועל קֻבַּע

X
הטה

בניין פועל

Binyan pu’al is the passive counterpart of binyan pi’el. For example, חֻנַּךְ 'he was educated' is derived from חִנֵּךְ 'he educated'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְקוּבָּע/מְקֻבָּע
    ani/ata/humekuba/mekuba
  • אני/את/היאמְקוּבַּעַת/מְקֻבַּעַת
    ani/at/himekuba'at/mekuba'at
  • אנחנו/אתם/הןמְקוּבָּעִים/מְקֻבָּעִים
    anakhnu/atem/henmekuba'im/mekuba'im
  • נחנו/אתן/הןמְקוּבָּעוֹת/מְקֻבָּעוֹת
    נחנו/aten/henmekuba'ot/mekuba'ot

Past

  • אניקוּבַּעְתִּי/קֻבַּעְתִּי
    anikubati/kubati
  • אתהקוּבַּעְתָּ/קֻבַּעְתָּ
    atakubata/kubata
  • אתקוּבַּעְתְּ/קוּבַּעַתְּ/קֻבַּעַתְּ/קֻבַּעְתְּ
    atkubat/kuba'at/kuba'at/kubat
  • הואקֻבַּע/קוּבַּע
    hukuba/kuba
  • היאקוּבְּעָה/קֻבְּעָה
    hikub'a/kub'a
  • אנחנוקוּבַּעְנוּ/קֻבַּעְנוּ
    anakhnukubanu/kubanu
  • אתםקוּבַּעְתֶּם/קֻבַּעְתֶּם
    atemkubatem/kubatem
  • אתןקוּבַּעְתֶּן/קֻבַּעְתֶּן
    atenkubaten/kubaten
  • הםקוּבְּעוּ/קֻבְּעוּ
    hemkub'u/kub'u
  • הןקוּבְּעוּ/קֻבְּעוּ
    henkub'u/kub'u

Future

  • אניאֲקוּבַּע/אֲקֻבַּע
    aniakuba/akuba
  • אתהתְּקוּבַּע/תְּקֻבַּע
    atatekuba/tekuba
  • אתתְּקוּבְּעִי/תְּקֻבְּעִי
    attekub'i/tekub'i
  • הואיְקוּבַּע/יְקֻבַּע
    huyekuba/yekuba
  • היאתְּקוּבַּע/תְּקֻבַּע
    hitekuba/tekuba
  • אנחנונְקוּבַּע/נְקֻבַּע
    anakhnunekuba/nekuba
  • אתםתְּקוּבְּעוּ/תְּקֻבְּעוּ
    atemtekub'u/tekub'u
  • אתןתְּקוּבְּעוּ/תְּקוּבַּעְנָה/תְּקֻבְּעוּ/תְּקֻבַּעְנָה
    atentekub'u/tekubana/tekub'u/tekubana
  • הםיְקוּבְּעוּ/יְקֻבְּעוּ
    hemyekub'u/yekub'u
  • הןתְּקוּבַּעְנָה/יְקוּבְּעוּ/יְקֻבְּעוּ/תְּקֻבַּעְנָה
    hentekubana/yekub'u/yekub'u/tekubana

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל קֻבַּע בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "קֻבַּע", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: גֻּלַּח, קֻפַּח, בֻּטַּח
        פרסום