הטיות פועל רֻשַּׁת

X
הטה

בניין פועל

Binyan pu’al is the passive counterpart of binyan pi’el. For example, חֻנַּךְ 'he was educated' is derived from חִנֵּךְ 'he educated'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְרוּשָּׁת/מְרֻשָּׁת
    ani/ata/humerushat/merushat
  • אני/את/היאמְרוּשֶּׁתֶת/מְרֻשֶּׁתֶת
    ani/at/himerushetet/merushetet
  • אנחנו/אתם/הןמְרוּשָּׁתִים/מְרֻשָּׁתִים
    anakhnu/atem/henmerushatim/merushatim
  • נחנו/אתן/הןמְרוּשָּׁתוֹת/מְרֻשָּׁתוֹת
    נחנו/aten/henmerushatot/merushatot

Past

  • אנירוּשַּׁתִּי/רֻשַּׁתִּי
    anirushati/rushati
  • אתהרוּשַּׁתָּ/רֻשַּׁתָּ
    atarushata/rushata
  • אתרוּשַּׁתְּ/רֻשַּׁתְּ
    atrushat/rushat
  • הוארֻשַּׁת/רוּשַּׁת
    hurushat/rushat
  • היארוּשְּׁתָה/רֻשְּׁתָה
    hirushta/rushta
  • אנחנורוּשַּׁתְנוּ/רֻשַּׁתְנוּ
    anakhnurushatnu/rushatnu
  • אתםרוּשַּׁתֶּם/רֻשַּׁתֶּם
    atemrushatem/rushatem
  • אתןרוּשַּׁתֶּן/רֻשַּׁתֶּן
    atenrushaten/rushaten
  • הםרוּשְּׁתוּ/רֻשְּׁתוּ
    hemrushtu/rushtu
  • הןרוּשְּׁתוּ/רֻשְּׁתוּ
    henrushtu/rushtu

Future

  • אניאֲרוּשַּׁת/אֲרֻשַּׁת
    aniarushat/arushat
  • אתהתְּרוּשַּׁת/תְּרֻשַּׁת
    ataterushat/terushat
  • אתתְּרוּשְּׁתִי/תְּרֻשְּׁתִי
    atterushti/terushti
  • הואיְרוּשַּׁת/יְרֻשַּׁת
    huyerushat/yerushat
  • היאתְּרוּשַּׁת/תְּרֻשַּׁת
    hiterushat/terushat
  • אנחנונְרוּשַּׁת/נְרֻשַּׁת
    anakhnunerushat/nerushat
  • אתםתְּרוּשְּׁתוּ/תְּרֻשְּׁתוּ
    atemterushtu/terushtu
  • אתןתְּרוּשַּׁתְנָה/תְּרוּשְּׁתוּ/תְּרֻשַּׁתְנָה/תְּרֻשְּׁתוּ
    atenterushatna/terushtu/terushatna/terushtu
  • הםיְרוּשְּׁתוּ/יְרֻשְּׁתוּ
    hemyerushtu/yerushtu
  • הןיְרוּשְּׁתוּ/תְּרוּשַּׁתְנָה/יְרֻשְּׁתוּ/תְּרֻשַּׁתְנָה
    henyerushtu/terushatna/yerushtu/terushatna

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל רֻשַּׁת בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "רֻשַּׁת", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: סֻתַּת, פֻּחַת, כֻּמַּת
        פרסום