הטיות פועל שֻׁבַּר

X
הטה

בניין פועל

Binyan pu’al is the passive counterpart of binyan pi’el. For example, חֻנַּךְ 'he was educated' is derived from חִנֵּךְ 'he educated'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְשׁוּבָּר/מְשֻׁבָּר
    ani/ata/humeshubar/meshubar
  • אני/את/היאמְשׁוּבֶּרֶת/מְשֻׁבֶּרֶת
    ani/at/himeshuberet/meshuberet
  • אנחנו/אתם/הןמְשׁוּבָּרִים/מְשֻׁבָּרִים
    anakhnu/atem/henmeshubarim/meshubarim
  • נחנו/אתן/הןמְשׁוּבָּרוֹת/מְשֻׁבָּרוֹת
    נחנו/aten/henmeshubarot/meshubarot

Past

  • אנישׁוּבַּרְתִּי/שֻׁבַּרְתִּי
    anishubarti/shubarti
  • אתהשׁוּבַּרְתָּ/שֻׁבַּרְתָּ
    atashubarta/shubarta
  • אתשׁוּבַּרְתְּ/שֻׁבַּרְתְּ
    atshubart/shubart
  • הואשֻׁבַּר/שׁוּבַּר
    hushubar/shubar
  • היאשׁוּבְּרָה/שֻׁבְּרָה
    hishubra/shubra
  • אנחנושׁוּבַּרְנוּ/שֻׁבַּרְנוּ
    anakhnushubarnu/shubarnu
  • אתםשׁוּבַּרְתֶּם/שֻׁבַּרְתֶּם
    atemshubartem/shubartem
  • אתןשׁוּבַּרְתֶּן/שֻׁבַּרְתֶּן
    atenshubarten/shubarten
  • הםשׁוּבְּרוּ/שֻׁבְּרוּ
    hemshubru/shubru
  • הןשׁוּבְּרוּ/שֻׁבְּרוּ
    henshubru/shubru

Future

  • אניאֲשׁוּבַּר/אֲשֻׁבַּר
    aniashubar/ashubar
  • אתהתְּשׁוּבַּר/תְּשֻׁבַּר
    atateshubar/teshubar
  • אתתְּשׁוּבְּרִי/תְּשֻׁבְּרִי
    atteshubri/teshubri
  • הואיְשׁוּבַּר/יְשֻׁבַּר
    huyeshubar/yeshubar
  • היאתְּשׁוּבַּר/תְּשֻׁבַּר
    hiteshubar/teshubar
  • אנחנונְשׁוּבַּר/נְשֻׁבַּר
    anakhnuneshubar/neshubar
  • אתםתְּשׁוּבְּרוּ/תְּשֻׁבְּרוּ
    atemteshubru/teshubru
  • אתןתְּשׁוּבַּרְנָה/תְּשׁוּבְּרוּ/תְּשֻׁבַּרְנָה/תְּשֻׁבְּרוּ
    atenteshubarna/teshubru/teshubarna/teshubru
  • הםיְשׁוּבְּרוּ/יְשֻׁבְּרוּ
    hemyeshubru/yeshubru
  • הןתְּשׁוּבַּרְנָה/יְשׁוּבְּרוּ/תְּשֻׁבַּרְנָה/יְשֻׁבְּרוּ
    henteshubarna/yeshubru/teshubarna/yeshubru

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל שֻׁבַּר בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "שֻׁבַּר", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: אֻתַּר, בֻּתַּק, כֻּבַּס
        פרסום