הטיות פועל שֻׁסַּע

X
הטה

בניין פועל

Binyan pu’al is the passive counterpart of binyan pi’el. For example, חֻנַּךְ 'he was educated' is derived from חִנֵּךְ 'he educated'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְשׁוּסָּע/מְשֻׁסָּע
    ani/ata/humeshusa/meshusa
  • אני/את/היאמְשׁוּסַּעַת/מְשֻׁסַּעַת
    ani/at/himeshusa'at/meshusa'at
  • אנחנו/אתם/הןמְשׁוּסָּעִים/מְשֻׁסָּעִים
    anakhnu/atem/henmeshusa'im/meshusa'im
  • נחנו/אתן/הןמְשׁוּסָּעוֹת/מְשֻׁסָּעוֹת
    נחנו/aten/henmeshusa'ot/meshusa'ot

Past

  • אנישׁוּסַּעְתִּי/שֻׁסַּעְתִּי
    anishusati/shusati
  • אתהשׁוּסַּעְתָּ/שֻׁסַּעְתָּ
    atashusata/shusata
  • אתשׁוּסַּעַתְּ/שׁוּסַּעְתְּ/שֻׁסַּעְתְּ/שֻׁסַּעַתְּ
    atshusa'at/shusat/shusat/shusa'at
  • הואשֻׁסַּע/שׁוּסַּע
    hushusa/shusa
  • היאשׁוּסְּעָה/שֻׁסְּעָה
    hishus'a/shus'a
  • אנחנושׁוּסַּעְנוּ/שֻׁסַּעְנוּ
    anakhnushusanu/shusanu
  • אתםשׁוּסַּעְתֶּם/שֻׁסַּעְתֶּם
    atemshusatem/shusatem
  • אתןשׁוּסַּעְתֶּן/שֻׁסַּעְתֶּן
    atenshusaten/shusaten
  • הםשׁוּסְּעוּ/שֻׁסְּעוּ
    hemshus'u/shus'u
  • הןשׁוּסְּעוּ/שֻׁסְּעוּ
    henshus'u/shus'u

Future

  • אניאֲשׁוּסַּע/אֲשֻׁסַּע
    aniashusa/ashusa
  • אתהתְּשׁוּסַּע/תְּשֻׁסַּע
    atateshusa/teshusa
  • אתתְּשׁוּסְּעִי/תְּשֻׁסְּעִי
    atteshus'i/teshus'i
  • הואיְשׁוּסַּע/יְשֻׁסַּע
    huyeshusa/yeshusa
  • היאתְּשׁוּסַּע/תְּשֻׁסַּע
    hiteshusa/teshusa
  • אנחנונְשׁוּסַּע/נְשֻׁסַּע
    anakhnuneshusa/neshusa
  • אתםתְּשׁוּסְּעוּ/תְּשֻׁסְּעוּ
    atemteshus'u/teshus'u
  • אתןתְּשׁוּסַּעְנָה/תְּשׁוּסְּעוּ/תְּשֻׁסַּעְנָה/תְּשֻׁסְּעוּ
    atenteshusana/teshus'u/teshusana/teshus'u
  • הםיְשׁוּסְּעוּ/יְשֻׁסְּעוּ
    hemyeshus'u/yeshus'u
  • הןתְּשׁוּסַּעְנָה/יְשׁוּסְּעוּ/תְּשֻׁסַּעְנָה/יְשֻׁסְּעוּ
    henteshusana/yeshus'u/teshusana/yeshus'u

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל שֻׁסַּע בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "שֻׁסַּע", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: קֻבַּע, טֻפַּח, נֻפַּח
        פרסום