הטיות פועל ganhar-se בפורטוגזית

X
הטה

פועל עזר: ter

צורות הפועל אחרות: ganhar

פרסום

Indicativo

Presente

  • euganho-me
  • tuganhas-te
  • ele/ela/vocêganha-se
  • nósganhamo-nos
  • vósganhais-vos
  • eles/elas/vocêsganham-se

Pretérito Perfeito

  • euganhei-me
  • tuganhaste-te
  • ele/ela/vocêganhou-se
  • nósganhámo-nos
  • vósganhastes-vos
  • eles/elas/vocêsganharam-se

Pretérito Imperfeito

  • euganhava-me
  • tuganhavas-te
  • ele/ela/vocêganhava-se
  • nósganhávamo-nos
  • vósganháveis-vos
  • eles/elas/vocêsganhavam-se

Pretérito Mais-que-Perfeito

  • euganhara-me
  • tuganharas-te
  • ele/ela/vocêganhara-se
  • nósganháramo-nos
  • vósganháreis-vos
  • eles/elas/vocêsganharam-se

Pretérito Perfeito Composto

  • eutenho-meganhado/ganho
  • tutens-teganhado/ganho
  • ele/ela/vocêtem-seganhado/ganho
  • nóstemo-nosganhado/ganho
  • vóstendes-vosganhado/ganho
  • eles/elas/vocêstêm-seganhado/ganho

Pretérito Mais-que-Perfeito Composto

  • eutinha-meganhado/ganho
  • tutinhas-teganhado/ganho
  • ele/ela/vocêtinha-seganhado/ganho
  • nóstínhamo-nosganhado/ganho
  • vóstínheis-vosganhado/ganho
  • eles/elas/vocêstinham-seganhado/ganho

Pretérito Mais-que-Perfeito Anterior

  • eutivera-meganhado/ganho
  • tutiveras-teganhado/ganho
  • ele/ela/vocêtivera-seganhado/ganho
  • nóstivéramo-nosganhado/ganho
  • vóstivéreis-vosganhado/ganho
  • eles/elas/vocêstiveram-seganhado/ganho

Futuro do Presente Simples

  • euganhar-me-ei
  • tuganhar-te-ás
  • ele/ela/vocêganhar-se-á
  • nósganhar-nos-emos
  • vósganhar-vos-eis
  • eles/elas/vocêsganhar-se-ão

Futuro do Presente Composto

  • euter-me-eiganhado/ganho
  • tuter-te-ásganhado/ganho
  • ele/ela/vocêter-se-áganhado/ganho
  • nóster-nos-emosganhado/ganho
  • vóster-vos-eisganhado/ganho
  • eles/elas/vocêster-se-ãoganhado/ganho

Conjuntivo / Subjuntivo

Presente

  • queeumeganhe
  • quetuteganhes
  • queele/ela/vocêseganhe
  • quenósnosganhemos
  • quevósvosganheis
  • queeles/elas/vocêsseganhem

Pretérito Perfeito

  • eutenha-meganhado/ganho
  • tutenhas-teganhado/ganho
  • ele/ela/vocêtenha-seganhado/ganho
  • nóstenhamo-nosganhado/ganho
  • vóstenhais-vosganhado/ganho
  • eles/elas/vocêstenham-seganhado/ganho

Pretérito Imperfeito

  • seeumeganhasse
  • setuteganhasses
  • seele/ela/vocêseganhasse
  • senósnosganhássemos
  • sevósvosganhásseis
  • seeles/elas/vocêsseganhassem

Pretérito Mais-que-Perfeito Composto

  • eutivesse-meganhado/ganho
  • tutivesses-teganhado/ganho
  • ele/ela/vocêtivesse-seganhado/ganho
  • nóstivéssemo-nosganhado/ganho
  • vóstivésseis-vosganhado/ganho
  • eles/elas/vocêstivessem-seganhado/ganho

Futuro

  • quandoeumeganhar
  • quandotuteganhares
  • quandoele/ela/vocêseganhar
  • quandonósnosganharmos
  • quandovósvosganhardes
  • quandoeles/elas/vocêsseganharem

Futuro Composto

  • eutiver-meganhado/ganho
  • tutiveres-teganhado/ganho
  • ele/ela/vocêtiver-seganhado/ganho
  • nóstivermo-nosganhado/ganho
  • vóstiverdes-vosganhado/ganho
  • eles/elas/vocêstiverem-seganhado/ganho

Condicional

Futuro do Pretérito Simples

  • euganhar-me-ia
  • tuganhar-te-ias
  • ele/ela/vocêganhar-se-ia
  • nósganhar-nos-íamos
  • vósganhar-vos-íeis
  • eles/elas/vocêsganhar-se-iam

Futuro do Pretérito Composto

  • euter-me-iaganhado/ganho
  • tuter-te-iasganhado/ganho
  • ele/ela/vocêter-se-iaganhado/ganho
  • nóster-nos-íamosganhado/ganho
  • vóster-vos-íeisganhado/ganho
  • eles/elas/vocêster-se-iamganhado/ganho

Gerúndio

  • ganhando-me
  • ganhando-te
  • ganhando-se
  • ganhando-nos
  • ganhando-vos

Infinitivo

  • ganhar-me
  • ganhares-te
  • ganhar-se
  • ganharmo-nos
  • ganhardes-vos
  • ganharem-se

Imperativo

  • ganha-te
  • ganhe-se
  • ganhemo-nos
  • ganhai-vos
  • ganhem-se

Imperativo Negativo

  • nãoteganhes
  • nãoseganhe
  • nãonosganhemos
  • nãovosganheis
  • nãoseganhem

Particípio

  • ganhado/ganho
פרסום
הטיות הפועל ganhar-se בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "ganhar-se", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פעלים דומים בפורטוגזית: gastar, soltar, sujeitar
פרסום