הטיות פועל ganhar בפורטוגזית

X
הטה

פועל עזר: ter

צורות הפועל אחרות: ganhar-se

פרסום

Indicativo

Presente

  • euganho
  • tuganhas
  • ele/ela/vocêganha
  • nósganhamos
  • vósganhais
  • eles/elas/vocêsganham

Pretérito Perfeito

  • euganhei
  • tuganhaste
  • ele/ela/vocêganhou
  • nósganhámos
  • vósganhastes
  • eles/elas/vocêsganharam

Pretérito Imperfeito

  • euganhava
  • tuganhavas
  • ele/ela/vocêganhava
  • nósganhávamos
  • vósganháveis
  • eles/elas/vocêsganhavam

Pretérito Mais-que-Perfeito

  • euganhara
  • tuganharas
  • ele/ela/vocêganhara
  • nósganháramos
  • vósganháreis
  • eles/elas/vocêsganharam

Pretérito Perfeito Composto

  • eutenhoganhado/ganho
  • tutensganhado/ganho
  • ele/ela/vocêtemganhado/ganho
  • nóstemosganhado/ganho
  • vóstendesganhado/ganho
  • eles/elas/vocêstêmganhado/ganho

Pretérito Mais-que-Perfeito Composto

  • eutinhaganhado/ganho
  • tutinhasganhado/ganho
  • ele/ela/vocêtinhaganhado/ganho
  • nóstínhamosganhado/ganho
  • vóstínheisganhado/ganho
  • eles/elas/vocêstinhamganhado/ganho

Pretérito Mais-que-Perfeito Anterior

  • eutiveraganhado/ganho
  • tutiverasganhado/ganho
  • ele/ela/vocêtiveraganhado/ganho
  • nóstivéramosganhado/ganho
  • vóstivéreisganhado/ganho
  • eles/elas/vocêstiveramganhado/ganho

Futuro do Presente Simples

  • euganharei
  • tuganharás
  • ele/ela/vocêganhará
  • nósganharemos
  • vósganhareis
  • eles/elas/vocêsganharão

Futuro do Presente Composto

  • eutereiganhado/ganho
  • tuterásganhado/ganho
  • ele/ela/vocêteráganhado/ganho
  • nósteremosganhado/ganho
  • vóstereisganhado/ganho
  • eles/elas/vocêsterãoganhado/ganho

Conjuntivo / Subjuntivo

Presente

  • queeuganhe
  • quetuganhes
  • queele/ela/vocêganhe
  • quenósganhemos
  • quevósganheis
  • queeles/elas/vocêsganhem

Pretérito Perfeito

  • eutenhaganhado/ganho
  • tutenhasganhado/ganho
  • ele/ela/vocêtenhaganhado/ganho
  • nóstenhamosganhado/ganho
  • vóstenhaisganhado/ganho
  • eles/elas/vocêstenhamganhado/ganho

Pretérito Imperfeito

  • seeuganhasse
  • setuganhasses
  • seele/ela/vocêganhasse
  • senósganhássemos
  • sevósganhásseis
  • seeles/elas/vocêsganhassem

Pretérito Mais-que-Perfeito Composto

  • eutivesseganhado/ganho
  • tutivessesganhado/ganho
  • ele/ela/vocêtivesseganhado/ganho
  • nóstivéssemosganhado/ganho
  • vóstivésseisganhado/ganho
  • eles/elas/vocêstivessemganhado/ganho

Futuro

  • quandoeuganhar
  • quandotuganhares
  • quandoele/ela/vocêganhar
  • quandonósganharmos
  • quandovósganhardes
  • quandoeles/elas/vocêsganharem

Futuro Composto

  • eutiverganhado/ganho
  • tutiveresganhado/ganho
  • ele/ela/vocêtiverganhado/ganho
  • nóstivermosganhado/ganho
  • vóstiverdesganhado/ganho
  • eles/elas/vocêstiveremganhado/ganho

Condicional

Futuro do Pretérito Simples

  • euganharia
  • tuganharias
  • ele/ela/vocêganharia
  • nósganharíamos
  • vósganharíeis
  • eles/elas/vocêsganhariam

Futuro do Pretérito Composto

  • euteriaganhado/ganho
  • tuteriasganhado/ganho
  • ele/ela/vocêteriaganhado/ganho
  • nósteríamosganhado/ganho
  • vósteríeisganhado/ganho
  • eles/elas/vocêsteriamganhado/ganho

Gerúndio

  • ganhando

Infinitivo

  • ganhar
  • ganhares
  • ganharmos
  • ganhardes
  • ganharem

Imperativo

  • ganha
  • ganhe
  • ganhemos
  • ganhai
  • ganhem

Imperativo Negativo

  • nãoganhes
  • nãoganhe
  • nãoganhemos
  • nãoganheis
  • nãoganhem

Particípio

  • ganhado/ganho
פרסום
הטיות הפועל ganhar בכל זמנים, מודוס וגופות.
חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "ganhar", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
פעלים דומים בפורטוגזית: sujeitar, soltar, salvar
פרסום